Międzynarodowa konferencja „New Media and Higher Education – opportunities and threats”

Międzynarodowa konferencja „New Media and Higher Education – opportunities and threats”

Już w najbliższy poniedziałek, tj. 15 czerwca, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, rozpocznie się międzynarodowa konferencja "New Media and Higher Education - opportunities and threats".

W wydarzeniu uczestniczyć będzie ponad 120 osób z 21 krajów, w tym m.in. z Węgier, Hiszpanii, Jordanii, Tajlandii, Rumunii, Kuwejtu i Turcji.

Gościem specjalnym będzie Edwin van Rest, założyciel portalu StudyPortals. Ciekawym punktem programu będzie video konferencja z dr Oliverem Müller z Uniwersytetu w Liechtenstein. Otwarcie konferencji będzie także można śledzić na bieżąco na www.tv.ue.katowice.pl.

Celem konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń związanych z najnowszymi metodami nauczania i marketingu internetowego wykorzystywanego w procesie dydaktycznym. Obejmuje również warsztaty na temat komunikacji, tolerancji i różnic kulturowych. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Wsparcie internacjonalizacji. Wzmacnianie relacji między Uczelnią, kandydatami, studentami, absolwentami i pracownikami przy wykorzystaniu nowych mediów", korzystającego z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Partnerami wydarzenia są Uniwersytet w Liechtenstein oraz Norweski Uniwersytet Nauki i Technologii (NTNU) w Trondheim.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ue.katowice.pl/conference

Informacje o projekcie: www.interuni.ue.katowice.pl