Konferencja podsumowująca projekt "Filolog dla środowiska"

Konferencja podsumowująca projekt "Filolog dla środowiska"

Serdecznie zapraszamy na konferencję podsumowującą realizację projektu Filolog dla środowiska, poświęconą prezentacji wyników i wypracowanych w projekcie dobrych praktyk.

Konferencja odbędzie się w siedzibie Beneficjenta, oto szczegóły:

Kiedy: 17 maja 2016 (wtorek), rozpoczęcie o godzinie 9:00 przez Rektora WSF, prof. zw. dr. hab. Norberta Morcińca;

Gdzie: Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu, ul. Sienkiewicza 32;

Kto: Prezentacje przedstawią koordynatorzy projektu (WSF), reprezentanci Partnera (HiSF) oraz uczestnicy projektu, tj. wykładowcy i studenci WSF oraz autor strategii proekologicznej WSF, przedstawiciel Instytutu Dobrych Ekorozwiązań Alternatywa.

Szczegółowy program konferencji znajduje się tutaj.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie chęci udziału drogą mailową na adres m.nowak@wsf.edu.pl, w tytule wiadomości prosimy wpisać Zgłoszenie na konferencję_Filolog dla środowiska. Udział w konferencji jest bezpłatny, w ramach spotkania oferujemy przerwy kawowe, lunch oraz
komplet materiałów konferencyjnych. Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń w terminie do 13 maja 2016 r.

 

O projekcie:

„Filolog dla środowiska” to interdyscyplinarny międzynarodowy projekt, realizowany w latach 2015–2016 przez Wyższą Szkołę Filologiczną we Wrocławiu w partnerstwie z Wydziałem Nauk Technicznych i Inżynieryjnych norweskiej uczelni Sogn og Fjordane University College.

Założenia projektu od początku stanowiły odpowiedź na potrzeby wyposażania filologów w specjalistyczne i nowoczesne narzędzia wyróżniające ich na współczesnym rynku pracy oraz świadomego i konsekwentnego budowania wizerunku WSF jako uczelni o zdefiniowanym prestiżu, nowoczesnej i odpowiedzialnej społecznie, w tym wypadku szczególnie w kwestiach środowiskowych.

Rezultaty osiągnięte zostały dzięki komplementarnemu połączeniu potencjału merytorycznego Partnera, profesjonalnego nadzoru dydaktycznego ze strony WSF oraz wykorzystania nowoczesnych narzędzi ICT, w tym w szczególności związanych z uczeniem się i nauczaniem na odległość.

Wśród najważniejszych wyników projektu należy wskazać ponad 30 nowoczesnych programów nauczania specjalistycznych języków obcych w oparciu o treści środowiskowe, 30 ekokursów e-learningowych wspierających rozwój umiejętności językowych oraz kompetencji informatycznych studentów, wreszcie ponad 1000 godzin dydaktycznych z zakresu 7 nowych przedmiotów uruchomionych w ramach projektu.

Serdecznie zachęcamy do poznania Filolog(a) dla środowiska i odnalezienia własnej odpowiedzi na postawione na początku pytanie.

naglowek_filolog_dla_srodowiska_jpg_19988.jpg