Norweska para królewska zainaugurowała II edycję FSS

Norweska para królewska zainaugurowała II edycję FSS

W auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się inauguracja II edycji Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego. W uroczystości udział wzięli król Norwegii Harald V i królowa Sonja oraz para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy.

Konferencję otworzyli rektor UJ prof. Karol Musioł i podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Daria Lipińska-Nałęcz. W swoim wystąpieniu Dyrektor Generalny FRSE Mirosław Marczewski przedstawił działania i osiągnięcia polsko-norweskiej współpracy w ramach pierwszej edycji Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego.

Środki dostępne w ramach FSS umożliwiają studentom, uczniom, naukowcom oraz innym pracownikom instytucji edukacyjnych w Polsce wyjazdy na stypendia indywidualne oraz wizyty studyjne do Norwegii, Islandii i Liechtensteinu, skąd będą mogli czerpać wiedzę, doświadczenie i twórcze inspiracje do dalszej pracy naukowej i rozwoju zawodowego.

Po uroczystości w Collegium Novum UJ para królewska spotkała się z kilkudziesięcioma norweskimi studentami Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego UJ.